Jak założyć fundację?

3 Com­ments

W sierp­niu 2012 roku zakoń­czy­li­śmy wszyst­kie spra­wy zwią­za­ne z reje­stra­cją Fun­da­cji Wol­no­ści (www.facebook.com/fundacjawolnosci). Pierw­szy raz zakła­da­li­śmy orga­ni­za­cję poza­rzą­do­wą i dostar­czy­ło to nam wie­lu pro­ble­mów, z któ­ry­mi musie­li­śmy się zmierzyć.

W związ­ku z tym przy­go­to­wa­li­śmy dla Was prak­tycz­ne szko­le­nie nt. pro­ce­su reje­stra­cji fun­da­cji. Dzię­ki nie­mu pozna­cie nasze rady, uwa­gi i spostrzeżenia.

Jed­nak naj­pierw odpo­wiedz sobie na jed­no, bar­dzo waż­ne pytanie…

Dlaczego chcę założyć fundację?

Powo­ła­nie wła­snej orga­ni­za­cji poza­rzą­do­wej daje dużo fraj­dy, tro­chę przy­wi­le­jów i całą masę obo­wiąz­ków. Zasta­nów się czy jesteś na to gotów? Czy masz z kim pra­co­wać w orga­ni­za­cji? Czy znasz się na tema­cie, któ­rym ma się ona zaj­mo­wać? My zare­je­stro­wa­li­śmy Fun­da­cję Wol­no­ści, bo od kil­ku lat zaj­mo­wa­li­śmy się dzia­ła­nia­mi, któ­re zamie­ści­li­śmy w jej sta­tu­cie. Wie­my co chce­my robić oraz mamy w tym doświadczenie.

Gotowy/a ? No to zapra­szam na >szko­le­nie<

Czy arty­kuł był przy­dat­ny? Możesz wyra­zić swo­je zado­wo­le­nie wspie­ra­jąc naszą fun­da­cję »klik­nij tutaj«

• Mar­cin Bole­sław Ozygała
    • 18 paź­dzier­ni­ka 2017

Dzię­ku­ję za pomoc­ne infor­ma­cje. Powodzenia

• Anna Kusz
    • 6 lute­go 2017

Dzię­ku­ję za przej­rzy­ste infor­ma­cje krok po kroku.

• Fala Mes­sen­ger
    • 30 paź­dzier­ni­ka 2013

Witam!
    Pro­sto, zwięź­le i na temat.
    Tego szukałem.
    Dzię­ku­ję bar­dzo za pomoc!